TOP 3 filmy, które mnie wzruszyły

Oglądam różne filmy, różne mnie w danym momencie życia wzruszają. Uwielbiam filmy tzw wyciskacze łez.  Kocham oglądać piękne zdjęcia w filmie. Lubie też, kiedy film wyzwala we mnie różne emocje.

Życie ukryte w słowach

Fot. Kadr z filmu

Platforma wiertnicza na środku morza, o którą rozbija się dwadzieścia pięć milionów fal, i gdzie wydarzył się wypadek. Hanna to samotna kobieta, która skrzę tnie skrywa swój sekret. Na wszystkie sposoby próbuje zapomnieć o przeszłości. Przyjeżdża na platformę aby opiekować się mężczyzną, który w wyniku wypadku przejściowo stracił wzrok. Rodzi się pomiędzy nimi  przyjaźń, więź pełna sekretów, prawdy i kłamstw, bólu i radości, która na zawsze odmieni ich życie. Między okaleczonymi przez los i ludzi Josefem i Hanną zaczyna nawiązywać się nić porozumienia, chociaż oboje mają różne temperamenty i marzenia.

To film o  przeszłości, która potrafi prześladować,  o przyjaźni. A nade wszystko o sile miłości, także tej która przydarza się w najstraszniejszych życiowych sytuacjach.

Lion. Droga do domu

Fot. Kadr z filmu

To historia oparta na faktach. A ja uwielbiam historię oparte na faktach Ten film zapewnił mi  porządną porcję  wzruszeń. Przez większą część filmu  nie mogłam przestać płakać. Filmwzruszył mnie podwójnie, gdyż jako matka , zadawałam sobie pytanie. A co jeśli moje dziecko, by się zgubiło?

Pięcio letni Saroo gubi się na stacji kolejowej w prowincjonalnym mieście w Indiach. Szukając w panice swojego starszego brata wsiada do pobliskiego pustego wagonu, w którym wycieńczony zasypia. Budzi się setki kilometrów dalej w pędzącym przez góry i lasy, opuszczonym wagonie. Wysiada ponad tysiąc kilometrów od domu w Kalkucie. Nie zna nazwy miasteczka, z którego pochodził, ani dialektu regionu do którego trafił. Szybko znajduje się na ulicy. Trafia do ośrodka a stąd do pary Australijczyków. Dwadzieścia lat później, postanawia odszukać utraconą mamę i rodzeństwo.

Wzruszające, słodko-gorzkie kino.

 

Cudowny chłopak

Fot. Kadr z filmu

“Cudowny chłopak” to wzruszająca opowieść o odmienności i trudnościach, jakie z niej wynikają. Bohaterem filmu jest chłopiec, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Inność nie pozwala mu normalnie funkcjonować wśród rówieśników, dla których Auggie jest „odmieńcem”.

Film wzrusza do łez, ale udaje mu się to osiągnąć swoją bezpretensjonalnością i szczerą wiarą w to, o czym opowiada.

“Cudowny chłopak” przede wszystkim opowiada o tym, że w gruncie rzeczy ludzie z natury są dobrzy, tylko trzeba umieć to dobro z nich wykrzesać, by mogło ujrzeć światło dzienne. Nawet, jeśli ktoś zachowuje się źle, raniąc przy tym innych, to ma w sobie potencjał, by zmieniać się na lepsze.

Nieważne kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jak wyglądamy, ważne abyśmy potrafili na siebie spojrzeć z życzliwością i szacunkiem. Abyśmy nikogo nie osądzali, nie znając jego historii.

I choćbyśmy uznali film za bajkę, to jednak naładowuje akumulatory i daje wiarę, że życie jest piękne , a my powinniśmy doceniać to co mamy. A mamy naprawdę dużo. Choćby dwie ręce, dwie nogi. Codziennie się budzimy, oddychamy. Możemy podziwiać świat. Delektować się smakiem kawy.

Uważam, że nasze dzieci powinny chodzić do kina na takie filmy.

Kilka cytatów z filmu:

“Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat”.

Dziwna sprawa, że czasem okropnie się czymś przejmujemy, a okazuje się, że to nic wielkiego”.

”  – …I pamiętaj, nikogo się nie bój
– Tato, dlaczego mówisz szeptem?
– Boje się mamy”

 

A Ciebie jaki film ostatnio wzruszył?

Następny Post
Poprzedni Post

Komentarzesłoneczna stron życia

3 lata temu

Żadnego z wymienionych jeszcze nie widziałam niestety, ale na pewno obejrzę:)

Gabriela Gargas

3 lata temu

Polecam gorąco! 🙂

Gdzie mnie można znaleźć

Już do kupienia!

Zapisz się do listy i pobierz za darmo najnowsze opowiadnie Gabrieli Gargaś pt “Będę na Ciebie czekać”

Copyright 2017 - 2021 Gabriela Gargaś © All Rights Reserved