Agata Komorowska – Nauczyłam się cieszyć – Taka Jak Ty podcast odc. 004

Agata Komorowska – mama, pisarka, wykładowca.

Kiedyś właścicielka dużej agencji reklamowej, walcząc z depresją przeszła rewolucję: rozwiodła się z mężem, oddała firmę, zmieniła zawód i kolor włosów.

Debiutowała książką „Anioły mówią szeptem” opowiadającą o miłości macierzyńskiej, którą sama wydała. Pisze o sprawach, których sama doświadczyła: samotnym macierzyństwie, niepełnosprawności dziecka, rodzicielstwie adopcyjnym i zastępczym. W swojej drugiej książce “Depresjologia” opisuje, jak udało jej się pokonać chorobę.  Książka została napisana z myślą o wszystkich tych, którzy zmagają się z depresją, którzy poszukują recepty na życie w harmonii, którzy pragną dowiedzieć się kim naprawdę są i znaleźć inspirację i odwagę, by podążać własną drogą i cieszyć się z tego, co przynosi los.

Motywuje do działania innych ludzi, prowadząc liczne warsztaty i szkolenia.

Obecnie samotnie wychowuje nastoletniego Aleksa, Krystiana z zespołem Downa, adoptowaną Adę i Michała, dla którego jest mamą zastępczą.

W jednym z wywiadów powiedziała: „Na świecie żyje wielu martwych ludzi. Myślę, że największą grupę wśród nich stanowią kobiety. Ponieważ mamy naturalną skłonność do poświęcania się. Często spychamy swoje potrzeby tak głęboko, że już nie wiemy, kim naprawdę jesteśmy – a bez tego życie staje się po prostu ciągiem powtarzających się czynności. Codziennie to samo. Codziennie na drugim, trzecim i piątym miejscu. W końcu pękamy. Niektóre na tysiąc kawałków”. I u niej w życiu pojawił się taki moment, że rozsypała się na drobne kawałki. Pozbierała się, pokonała depresję,  bierze życie za rogi, cieszy się z każdego dnia, chociaż jak sama mówi: „cierpi na niedoczas”.

Rozmawiamy o jej obecnym życiu, a tematy, które między innymi poruszamy to:

  • macierzyństwo i adopcja,
  • depresja,
  • zespół Downa,
  • pisanie i wydawanie książek,
  • warsztaty Agaty.

Zapraszam Was serdecznie do wysłuchanie mojej rozmowy z tą inspirującą osobą.

Kliknij Play poniżej:

 

Zdjęcia z archiwum Agaty Komorowskiej

Linki pomocnicze:

Agata Komorowska:

Szkolenia   |   Facebook  |   Blog   |   Sklep

 

Facebookowa grupa wsparcia Depresjologia

„Anioły mówią szeptem” Agata Komorowska – książka

„Depresjologia” Agata Komorowska – książka

Depresja defnicja – Wikipedia

Zespół Downa definicja – Wikipedia

Najbliższe warsztaty Agaty odbędą się 10tego Marca 2018, a więcej na ich temat możecie się dowiedzieć odwiedzając stronę Agaty poświęconą temu tematowi. Ja, mogę Wam zdradzić w tajemnicy, że poprzednie jej warsztaty, które niedawno się zakończyły, były ogromnym sukcesem. Super robota, Agata! 🙂

 

____________________________

 

Przepraszam za opóźnienie w wydaniu tego odcinka, mieliśmy pewne drobne problemy techniczne, ale już wszystko powinno działać. Następuje też drobna zmiana w terminarzu podcastu. Odcinki teraz będą ukazywały się w każdy weekend, a nie jak było do tej pory w każdy poniedziałek.

Zapraszam Was również serdecznie do wysłuchania moich poprzednich rozmów z cyklu “Taka Jak Ty”, oraz do pobrania za darmo mojego najnowszego opowiadania pt “Będę na Ciebie czekać”. Będzie mi bardzo miło jak udostępnisz swoim znajomym moje rozmowy oraz zostawisz komentarz poniżej. Jeżeli odwiedzisz Agatę na Facebooku, możesz wspomnieć, że posłuchałaś naszej rozmowy tutaj. Dziękuje Wam serdecznie.

Następny Post
Poprzedni Post

KomentarzeBeata

3 lata temu

Pani Agata opowiedziała o prawdziwej bezinteresownej miłości, o swojej codzienności. Pokazała nam swoje szczęśliwe życie, swoje troski i kłopoty. Prawdziwe życie.

Gdzie można mnie znaleźć

NOWOŚĆ! Wkrótce do kupienia!

Już do kupienia

Luna” – Gabriela Gargaś

Premiera: 24.02.21

 

Zapisz się do listy i pobierz za darmo opowiadnie Gabrieli Gargaś pt “Będę na Ciebie czekać”

Copyright 2017 - 2021 Gabriela Gargaś © All Rights Reserved