Kilka słów o : “Magii grudniowej nocy”

Zaczęłam pisać: „Magię grudniowej nocy” późną wiosną, kiedy za oknem było słonecznie, wszystko budziło się do życia, rozkwitało. A u mnie na stronicach książki było mroźno, zimowo, a mieszkańcy małego bieszczadzkiego miasteczka stroili drzewka na Święta.

I nastało lato, pisałam w ogródku, kwiaty kwitły, dzieci pluskały się w pompowanych basenach, a ja klepałam na klawiaturze: „. Śnieżny puch rozmiękczał kontury pobliskich drzew i dachów. „Śniegu jest tutaj więcej niż w mieście!” – zauważyła. „Skrzypi pod stopami, odrywa się od gałęzi drzew i opada na przechodniów. Lodowe sople zwisają z dachów niczym przeźroczyste szpikulce”.

Dużo znajdziecie w tej książce emocji, melancholii, kłębiących się uczuć. Ostatnio odpowiadałam na pytania do wywiadu, i jedno z pytań brzmiało: czy wolę pisać, kiedy jestem radosna czy smutna? Najbardziej lubię pisać, kiedy jestem rozmarzona, albo dopada mnie melancholijny nastrój. Latem jakoś ciężko u mnie z tą melancholią. Bo słońce, plaża, bo życia jakoś radośniejsze. A takie melancholijne dni dopadają mnie szczególnie jesienią. Ale można sztucznie sobie to rozmarzenie wywołać. 🙂  Na przykład zauroczyć się w kimś niedostępnym. ( Czytaj hollywoodzki aktor, piosenkarz, etc.;-) – taki żarcik, albo i nie 😉

 

Cudna grafik : @Kasik Recenzuje.

Uwielbiam nastrajać się do książki. Słuchać emocjonalnej muzyki, oglądać filmy, przy których mogę się porządnie wybeczeć, a że płaczę, na co drugim filmie, bo zawsze mnie coś rozczuli… Potem mam w sobie tyle kłębiących się emocji, że chętnie przelewam je na papier( uściślając wklepuję do Worda). 😉

Dużo w tej książce naszego babskiego życia. Takiego codziennego, z troskami i problemami, które trzeba jakoś rozwiązać.

Trochę też bajkowej atmosfery. Bo za takimi historiami pełnymi cudów wszyscy tęsknimy. Na każdej kolejnej przewracanej stronie poczujecie magię Świąt: zachwycą Was wypieki babci Zosi, zanurzycie się w atmosferę małego bieszczadzkiego miasteczka, z bohaterami książki przejdziecie się ośnieżonymi dróżkami i niemal poczujecie jak śnieg chrzęści pod butami. Tę opowieść długo będziecie nosili w sercu.

Na stronicach książki odkryjecie pewną tajemnicę sprzed lat. A prawie każdy z nas nosi jakiś niewypowiedziany sekret…

“Widzi pani, prawda nie jest nigdy czarno-biała, choć wielu ludzi zapewne tak sądzi. A ona jest niekiedy znacznie bardziej złożona, niż nam się wydaje. – Westchnęła. – I jeszcze jedno, najważniejsze. – Spojrzała na Amelię swoimi wyblakłymi oczami. – Każdy ma swoją prawdę, tą najważniejszą, którą nosi w sercu. Czasem jest to tylko wyobrażenie, jakaś przeżyta emocja, miłość, zauroczenie. Ale dla nas to prawda.”

Grafika :@Kasik Recenzuje

 

Czy można czytać tę książkę osobno, nie znając poprzednich części?

Jak najbardziej.   Skonstruowałam tak fabułę, że bez znajomości pierwszej i drugiej części można czytać część trzecią.  A jeśli będziecie chcieli przeczytać całość, to pierwsza część nosi tytuł :” Wieczór taki jak ten”, druga : „Lato utkane z marzeń”. A trzecia : „ Magia grudniowej nocy”.

Książka w przedsprzedaży dostępna tutaj: https://www.empik.com/magia-grudniowej-nocy-gargas-gabriela,p1209144878,ksiazka-p

Zapraszam do lektury 🙂

 

Następny Post
Poprzedni Post

KomentarzeRenata

3 lata temu

Gabrysiu Kochana ❤
Już nie mogę się doczekać by się dorwać do Książki i poznać dalsze losy Miśki .Dowiedzieć się co u babci Zosi ❤
Jeszcze troszkę i spotkamy sie na targach w Krakowie ❤
Pozdrawiam cieplutko ❤❤❤

Gabriela Gargas

3 lata temu

Już lada chwila! 🙂

Danusia

3 lata temu

Gabrysiu, super! Już nie mogę się doczekać! uwielbiam książki świąteczne, zawsze gromadzę je na grudzień, ale tym razem chyba za długo będzie czekać na przeczytanie do Świąt.
Pozdrawiam serdecznie z naszego Ulubionego Miasta,
Danusia

Gabriela Gargas

3 lata temu

Dziękuję śliczenie! Pozdrawiam

Katula

3 lata temu

Witam
Będę wdzięczna za informację z ilu tomów składa się opowieść o Złotkowie?
Z górt bardzo dziękuję
Serdecznie pozdrawiam
Katula

Gabriela Gargas

3 lata temu

Z trzech tomów. Pierwszy – “Wieczór taki jak ten”, drugi -” Lato utkane z marzeń”. Trzeci : “Magia grudniowej nocy”. Podrawiam ciepło

Ania

3 lata temu

Od piatku przeczytałam Wieczór taki jak ten”, : „Lato utkane z marzeń”,: „ Magia grudniowej nocy”.Cudne książki,czytałąm je jednym tchem,bardzo mnie ciekawi czy będzie kolejna część?

Gabriela Gargas

3 lata temu

Na tę chwilę nie przewiduję, ale czas pokaże 😉

Ania

3 lata temu

Mam nadzieje,że kolejna część się pojawi, ciekawią mnie dalsze losy Miśki i Bartka 🙂 .W ten wekend czekają na mnie książki Minione chwile i Jutra może nie być 🙂

Magda

3 lata temu

Mam ogromną nadzieję, że pojawi się kolejny tom. Przeczytałam wszystkie jednym tchem i czekam na więcej.

Monika

3 lata temu

Przeczytałam wszystkie części w ten weekend i czuję ogromny niedosyt. Proszę jednak pomyśleć nad kolejną częścią. ☺

gAnia

2 lata temu

Mam ogromny niedosyt po zakończeniu trzeciej części. Tak przyjemnie, tak ciepło się robi na serduchu czytając te trylogię. A tu takie zakończenie, zupełnie jakby po drodze do wydruku książki ktos zgubił właściwe zakończenie.

Monika

1 rok temu

Czy jest w planach czwarta część?

Gabriela Gargas

1 rok temu

Niestety na chwilę obecną, nie. Zapraszam do lektury moich innych książek 🙂

Gdzie można mnie znaleźć

NOWOŚĆ! Wkrótce do kupienia!

Już do kupienia

Luna” – Gabriela Gargaś

Premiera: 24.02.21

 

Zapisz się do listy i pobierz za darmo opowiadnie Gabrieli Gargaś pt “Będę na Ciebie czekać”

Copyright 2017 - 2021 Gabriela Gargaś © All Rights Reserved