Luna

"Nie pytaj mnie dlaczego się zmieniłam, zapytaj siebie, co mi zrobiłeś"

Gabriela Gargaś

Luna

"Płacz, to taka mowa serca, kiedy twoje usta nie mogą wytłumaczyć jak bardzo cierpisz"

Gabriela Gargaś

Zawsze będziemy razem

"(...) rozmyślała o tym, jak ludzkie losy bywają pogmatwane, i o tym, że ludzie muszą się czasami rozejść, żeby zejść się na nowo. I że bywa, iż gdzieś w rodzinie pojawia się jakaś zadra, zranienie, i człowiek myśli, że to już koniec, ale wcale końca nie ma... Bo jeśli tli się jeszcze jakaś iskierka nadziei, to trzeba się jej trzymać".

Gabriela Gargaś

Dzień kobiet

"- Bo chciałam Cię zapytać, czy wszystko u Ciebie w porządku? Czy dziś przeżywasz jakieś trzęsienie ziemi? A może śmiejesz się do łez? Porozmawiajmy, wiem, że tego potrzebujesz... - Niekiedy nie docenialem Twojej obecności. Denerwowaly mnie Twoje pytania i to szczebiotanie przez telefon. Wiesz, ty za dużo mówisz - zaśmiał się. - Ale kiedy na chwilę zniknęłas z mojego życia, zdałem sobie sprawę jak bardzo Cię potrzebuję. Jak ważna jesteś dla mnie"

Gabriela Gargaś

Dzień kobiet

"Jeżeli będzie Ci zależało odnajdziesz mnie. Ludziom, którym na sobie zależy odnajdą się nawet na końcu świata..."

Gabriela Gargaś

Dzień kobiet

""(...) zdałem sobie sprawę, ile niepotrzebnych rzeczy robimy, o ile bez sensu się martwimy. A z czasem przekonujemy się, że żal jest nam tych niewypowiedzianych słów, żal tych wszystkich gestów, których się nie uczyniło i chwil, które przekładało się na potem""

Gabriela Gargaś

Szczęście przy kominku

"Człowiek tak naprawdę niewiele potrzebuje do szczęścia: przytulenia, pocałunku, czułych gestów wyrażających miłość, tego, żeby go ktoś wysłuchał i powiedział, że kocha. Nic poza tym. Wszystko inne jest dodatkiem do życia”. - "Szczęście przy kominku"

Gabriela Gargaś

Kochaj mnie czule

„Gdybyś wiedziała, jaka historia kryje się za większością ludzkich opowieści, zapewne pękłoby ci serce. A wiesz, że w niektórych sercach nie powinniśmy nigdy zamieszkać? I inne serca nie powinny o nas rozmyślać? I nasze serca nie powinny tak cierpieć…”

Gabriela Gargaś

Kochaj mnie czule

„I istnieje miłość bez dotyku, bez fizycznej bliskości. Na podstawie słów tylko. I też nie od zaraz...”

Gabriela Gargaś

Lato utkane z marzeń

„Twoje marzenia, wyobrażenia, wizja świata, twoje ciało, myśli, spostrzeżenia… to wszystko jest niepowtarzalne, twoje. Zapewne popełnisz w życiu kilka głupstw. A kto ich nie popełnił? Zapewne nieraz będziesz się na siebie wkurzać. Nieraz wylejesz morze łez. Ale to wszystko będzie twoje i czegoś cię nauczy. A czasami nie. Niekiedy kilka razy się podtopisz, niekiedy wywalisz na tym samym zakręcie trzeci czy któryś tam raz. Niekiedy zaufasz niewłaściwej osobie. Ale takie właśnie jest życie. Niesprawiedliwe? Sprawiedliwe, pewnie, że tak… Czegoś musimy się od tego życia nauczyć.”

Gabriela Gargaś

Lato utkane z marzeń

„Przegapiłem swoją szansę, a utracone szanse bolą najbardziej. Każda młoda osoba powinna o tym wiedzieć, żeby czegoś nie przegapić. Na koniec życia zbyt wielu rzeczy się żałuje.”

Gabriela Gargaś

Lato utkane z marzeń

„Życie bywa niesprawiedliwe, dokonujemy złych wyborów. Ale zawsze można zawrócić i wszystko naprawić… Albo przynajmniej postarać się naprawić. Słowo „przepraszam” czasami nie chce nam przejść przez gardło. A powinniśmy przepraszać i kochać…”

Gabriela Gargaś

Lato utkane z marzeń

„Mówiła mu, że kocha – na dzień dobry, dobranoc, na uśmiech, na podanie ręki. Teraz wie, że nie można nadużywać słowa „kocham”, bo traci na wartości.”

Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś

„Nie należy swojego szczęścia i pewności siebie uzależniać od tego, czy to, co robisz spodoba się innym. Bo wielu się nie spodoba. Niektórzy podłożą Ci nogę, inni, wbiją nóż w plecy. Ale to Ty powinnaś wiedzieć, ile jesteś warta. I wierzyć w to, co robisz. Warto wyjść przed szereg, oj warto”.

Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś

„Zawiść i zazdrość niszczą od środka. Pojawiają się nagle, robią dużo bałaganu w sercu i duszy. I jeśli, żal Ci tyłek ściska, to zrób coś, co zawsze chciałaś/chciałeś zrobić. O czym marzyłaś/marzyłeś. Możesz wszystko, a na pewno dużo. Zajmij się swoim życiem. Zapewniam Cię, będzie Ci łatwiej, przyjemniej. Z uśmiechem na twarzy, do przodu krocz swoją drogą. Nie ma sensu zbaczać na drogę innych ludzi. Nie ma też żadnego sensu byś porównywał się z drugim człowiekiem. Przecież znasz swoją wartość. Prawda?”

Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś

„Podaruj sobie spokojne sny, kubek dobrej kawy o poranku, kilka chwil szczęścia. Rozgrzesz się z drobnych grzeszków. Zapomnij o tym, co boli. Nie szukaj dawnych uniesień, słów, które dzisiaj nie mają znaczenia. Daj się porwać ulubionym dźwiękom muzyki. Niech łzy zmyją cierpienie. Podaruj sobie chwile z ludźmi, których kochasz. I książkę. Książkę też sobie podaruj. Przeczytaj, obejrzyj historię, która sprawi, że zadrży Ci serce. Zacznij kolejny dzień z przytupem.”

Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś

"Kto powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają? Dają, jeśli można za nie kupić książki, dużo książek!"

Gabriela Gargaś

"Wieczór taki jak ten"

„Kochała go za to, jakim był człowiekiem. To był dobry, ciepły człowiek, pełen empatii. Kochała go, za ten błysk w oczach i za to, że mogła z nim o wszystkim porozmawiać. Bała się, że kiedyś od niej odejdzie. Chciała, by ją zapewnił, że zostanie z nią na zawsze. Ale przecież nie mógł wiedzieć, ani on, ani ona, ani nikt inny, czy będą razem za rok, dwa, dziesięć… Takich rzeczy się nie wie. Nawet, kiedy chciałoby się, by to trwało… By, było już na zawsze… Ale teraz? Teraz jest miłość. I tylko to jest ważne."

Gabriela Gargaś

"Zanim wstanie dla nas słońce"

„Jesteś świetną babką, masz swoje zasady, mało cię już zaskoczy. Wzruszasz się. Śmiejesz, płaczesz. Upadasz, podnosisz się. Przesz do przodu. Rzadko zwalniasz na zakrętach. Jeśli cię coś wkurza, to o tym mówisz. Robisz niesamowite rzeczy. Niekiedy wątpisz. Jesteś wierną przyjaciółką. Kochasz na zabój. Jesteś niezniszczalna, kobieto!”

Gabriela Gargaś

"Wieczór taki jak ten"

"Macie ten jeden dzień. I pewnie przyjdą jeszcze kolejne. Ale teraz ten dzień jest taki wyjątkowy i ten czas, który poświęcasz komuś, kogo tak bardzo kochasz. Nie żyjesz przecież dla tych innych ludzi, którzy tak naprawdę nie mają dla ciebie większego znaczenia. Żyjesz dla tych, których kochasz, bo oni sprawiają, że się uśmiechasz, czasem też martwisz, niepokoisz. Ale nie ma nikogo ważniejszego od Twoich bliskich."

Gabriela Gargaś

"Zanim wstanie dla nas słońce"

"Wyczarowaliśmy sobie swoją prawdę. Tak, to była nasza prawda, która dla innych była kłamstwem. A potem odszedłeś. Stałam w strugach deszczu i zadawałam sobie pytanie: Jak można zranić serce, które tak mocno kocha?"

Gabriela Gargaś

„Jutra może nie być”

„Miałam tyle powodów by za nim nie tęsknić, a jednak tęskniłam... On odszedł...Ale życie toczy się dalej. Szkoda, że nie ma lekarstwa na złamane serce, które działałoby od razu. Długo leczy się takie serce, szczególnie jeśli uczucie było autentyczne”

Gabriela Gargaś

"Wieczór taki jak ten"

"-Dobrze być z kimś, kiedy spełnia marzenia, kiedy się śmieje, w cierpieniu, w uśmiechu, w potrzebie. Kiedy gasną światła i kiedy płoną świece. Dobrze być z kimś, w życiu... Możemy się spotkać, gdzieś w połowie drogi, ale każdy z osobna musi przejść tę swoją połowę. - Będę na Ciebie czekać."

Gabriela Gargaś

"Jutra może nie być"

"Dziś jestem mądrzejsza, o te doświadczenia, które za mną, o te nieprzespane noce, podczas których wylałam morze łez, o te zranienia, które odchorowałam, o kilka wrażeń. Wiem, już, że świata nie zbawię, ale mogę zmienić swój mały świat, otoczenie, odciąć się od toksycznych relacji. Przyjęłam do wiadomości, że mam prawo mieć gorsze dni, bo każdy je ma. Nie pozwalam innym mówić mi, jak mam żyć." - "Wieczór taki jak ten" Pomyślisz, drobiazg nic nie znaczy, to taka mała rzecz. Małe ziarenka piasku budują góry, z momentów składa się rok, a z drobiazgów życie"

Gabriela Gargaś

„Tylko Ty”

"Ile sprawdzianów będziesz musiał zdać, ile oblać, ile łez wylać, ile powtórzeń zrobić, ile pracy dokonać, aby zdobyć to, czy tamto. Marzenia same się nie spełniają, tylko, dlatego, że o nich mówimy. Potrzeba pracy, pracy i jeszcze raz pracy. Każdy, kto coś osiągnął włożył w to mnóstwo pracy.”

Gabriela Gargaś

"Zanim wstanie dla nas słońce"

"Życie bez marzeń, miłości, nadziei, odkrywania nowych lądów, dobrej książki, bliskich ci ludzi jest życiem straconym. - To co mam robić? - Żyj. Po prostu, żyj pełną piersią. Nieważne co będzie jutro, liczy się to, co jest teraz. To ,co chcesz, to, czego pragniesz, to co uważasz, że jest dobre dla ciebie i twoich bliskich"

Gabriela Gargaś

"Tylko Ty"

„Niczego nie żałuję. Nie ma błędów, są tylko ciężkie lekcje do przerobienia”

Gabriela Gargaś

„Wieczór taki jak ten”

„Myśl na dziś: ...i otwórz drzwi, przed którymi większość ludzi się zatrzymuje. Wytrychem, ale otwieraj . Wyważ je, jeśli trzeba. Tam po drugiej stronie może być naprawdę fajnie. A jeśli nie, zamknij je za sobą i idź szukać kolejnych drzwi.”

Gabriela Gargaś