Co w trawie piszczy, czyli plany wydawnicze

To będzie pracowity rok.  Ale cieszę się, bo mam mnóstwo pomysłów  i mam nadzieję, że to, co napiszę Wam się spodoba.:-)

WIOSNA

Już 24.04 ukaże się moje najnowsza książka : „Kochaj mnie czule”

I istnieje miłość bez dotyku, bez fizycznej bliskości. Na podstawie słów tylko. I też nie od zaraz…

Tę historię napisało samo życie.

Za dużo tego wszystkiego jak na jedną osobę… Może ktoś dopisze za mnie szczęśliwe zakończenie? – tak napisała zwyciężczyni konkursu literackiego „Opowiedz nam swoją historię”. To właśnie jej opowiadanie zainspirowało mnie do napisania tej niezwykle wzruszającej powieści. Czy prawda może wyzwolić?

Czy może lepiej nie wiedzieć o przykrych wydarzeniach z przeszłości?
Natalia i Paweł to małżeństwo, które z pozoru wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że ma niepokojące znamię na dnie oka. Jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wyjeżdża do specjalistycznej kliniki. Podczas konsultacji spotyka swoją dawną miłość: Szymona, który teraz jest profesorem okulistyki. Co wyniknie z tego spotkania?

Cztery lata później na świat przychodzi syn Natalii i Pawła. Niestety niebawem okazuje się, że chłopiec ma zespół Aspergera. Małżeństwo nie wytrzymuje kolejnej próby i zaczyna się od siebie oddalać. Pewnego dnia Paweł znika, zostawiając po sobie pustkę i długi… Czy Natalia zdoła odbudować swoje życie? Czy można pogodzić się z myślą, że małżeństwo było zbudowane na kłamstwie? Jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla niej los?

LATO

Pierwsza część sagi. – Tytuł jeszcze nieznany :-).  Może macie jakieś propozycje tytułów?

Kończę ją pisać i zapewniam Was, że będzie mnóstwo emocji, zwrotów akcji, zawirowań. Jest to książka na tyle dla mnie ważna, bo inspirowana opowieściami mojej kochanej Ś.P  babci.

To pierwsza część sagi rodzinnej opowiadająca historię rodziny Dobrzyńskich zamieszkałych na Wołyniu, nieopodal Krzemieńca. To opowieść o kochającej się rodzinie, na tle burzliwych losów Polski początków dwudziestego wieku.

 Janka miała czternaście lat, kiedy wraz z ciotką i siostrą Bronią, która była wówczas niemowlęciem, musiały uciekać z Wołynia. Jej serce rozdziera rozpacz, kiedy jej rodzice zostają zamordowani z rąk przyjaciela rodziny Olega, któremu jej ojciec wyprawił wcześniej wesele.  Ucieczka z niemowlęciem nie jest łatwa, banderowcy depczą im po piętach. Kiedy  kobiety napotykają na drodze Ukrainkę, która obiecuje im pomoc, zostawiają u niej niemowlę. Janka obiecuje sobie, że wróci po siostrę.

Mijają lata. Janka musi szybko dorosnąć i stawić czoła problemom, Bronia wychowywana jest w ukraińskiej rodzinie. Nowi rodzice nadają jej imię Kateryna. I choć Ukrainka kocha  swoją przybraną córkę, przybrany ojciec traktuje ją z dystansem, przecież nie jest: „ich”.

Tadeusz i Anna, dwoje młodych ludzi, szaleńczo w sobie zakochanych, mieszkają w Warszawie. Wiedzą, że w warunkach, jakich przyszło im żyć muszą kochać mocniej, żyć szybciej. Pobierają się w czerwcu 1944 roku, dwa miesiące przed wybuchem Powstania Warszawskiego.

Tadeusz  zasila szeregi AK, jego żona, jest sanitariuszką, która pomaga rannym w Szpitalu Wolskim. Tuż przed rozstaniem z mężem kobieta wyznaje mu, że jest w ciąży. Tadek obiecuje jej, że wróci do niej żywy. Jednak to kobieta zostaje rozstrzelana z rąk Niemców.

Po wojnie drogi Tadeusza i Janki krzyżują się. Mężczyzna wciąż nie może się pozbierać po stracie żony, Janka myśli o siostrze, którą zostawiła. Dwoje rozbitków, poranionych przez okrucieństwo wojny, czy mogą siebie uratować? Czy mimo traum, cierpień i bólu, którego doświadczyli, potrafią jeszcze kochać?

To książka o miłości, która potrafi przetrwać największą gehennę, a także stracie, której nie można przeboleć i zbrodniach, które ciężko jest wybaczyć.

JESIEŃ

I tutaj niespodzianka 🙂   Książka, którą, jeśli napiszę  to sama sobie przyznam order . 🙂 Petarda z opóźnionym zapłonem 🙂

Inna od poprzednich. Nie wiem jak wyjdzie, ale sądzę, że wyjdzie dobrze.  Już się dzieje. Dużo się dzieje…

ZIMA

Książka świąteczna, inspirowana opowiadaniem: „Będę na Ciebie czekać”

Opowiadanie dostępne tutaj: https://gabrielagargas.pl/bede-na-ciebie-czekac/

A może macie inny pomysł na książkę zimową? Szukam inspiracji. Ktoś, coś?  Jeszcze wszystko przed nami 🙂

No to na którą książkę najbardziej czekacie?

Następny Post
Poprzedni Post

KomentarzeDorota

3 lata temu

Saga będzie napewno piękna książka. Już bym chciała ja mieć. Zresztą wszystkie Twoje książki są przepiękne. Powolutku zapelniam sobie półeczkę zwana”Połeczką Gabrysi”

Gabriela Gargas

3 lata temu

Bardzo mi miło, Dorotko! Trzymam kciuki, za Gabrysiową półeczkę 🙂

Danusia

3 lata temu

Witaj Gabrysiu,

oczywiście, że na najnowszą, kwietniową, będzie to urodzinowy prezent dla mnie. Cudna okładka! Taka Gabrysiowa, niepowtarzalna.
A po autograf zgłoszę się, mam nadzieję na Targach Książki.
Oczywiście czekam też na kolejne powieści Twojego pióra.
Pisz, pisz szybko, bo nie ma co czytać.

Przesyłam słoneczko,
Danusia

Gabriela Gargas

3 lata temu

Danusiu, dziękuję ślicznie! na Targach będę w sobotę 😉 Zapraszam serdecznie.

Barbara

3 lata temu

Ja czekam na wszystkie Twoje książki Gabrysiu.❤️ Oj… pracujesz na duzuch obrotach… a to cieszy nasze serducha ❤️ Dużo zdrowia, sił, wytrwałości i weny twórczej..Pozdrawiam jak zawsze cieplutko 😘😘😘

Anna

3 lata temu

A może książka o miłości starszego mężczyzny do młodej kobiety? Bardzo podobał mi się wątek Michaliny i Artura w cyklu Wieczór taki jak ten. Szkoda, że nie przetrwali ale cały cykl cudowny.

Gabriela Gargas

3 lata temu

Dziękuję ślicznie za podpowiedź 😉

Alicja

2 lata temu

A czy będzie kontynuacja losów Michalini i babci Zosi ? Wiele osób jest ciekawych co dalej.

Gabriela Gargas

2 lata temu

Myślę nad tym intensywnie. Coś już mi w głowie świta 😉

Gdzie można mnie znaleźć

NOWOŚĆ! Wkrótce do kupienia!

Już do kupienia

Luna” – Gabriela Gargaś

Premiera: 24.02.21

 

Zapisz się do listy i pobierz za darmo opowiadnie Gabrieli Gargaś pt “Będę na Ciebie czekać”

Copyright 2017 - 2021 Gabriela Gargaś © All Rights Reserved