Bo nic o mnie nie wiesz..

Zacznę od faktów, które przytaczam po przeczytaniu jednego z artykułów psychologicznych. Są to dane zebrane z badań przeprowadzonych przez psychiatrów, psychologów i terapeutów. 

90 procent ludzi, którzy Cię oceniają nic, a nic nie wie o Twoim życiu.

Mają zerową wiedzę o tym, co tak naprawdę dzieje się w Twoim życiu.  80 procent ludzi, którzy wypowiada się o Tobie źle, bądź z pogardą chciałoby być na Twoim miejscu. 70 proc ludzi, którzy rozsiewa plotki na Twój temat chciałoby sprawić Ci wielką przykrość, bo Ci czegoś zazdroszczą.

Namawiam każdego, kto ma ochotę skrytykować innego człowieka, do eksperymentu: zastanów się przed napisaniem komentarza, czy wiadomości pełnej nienawiści jak Ty byś się czuł/czuła gdybyś dostała taką wiadomość. Albo jak czułaby się twoja mama, dziewczyna, żona, siostra, córka, gdyby ona dostała takie wyrzyganie na głowę. Jeśli nadal Cię to nie rusza, to jesteś większym poprańcem, niż myślałam.

A teraz życie.

Życie, sytuacja numer jeden

Dostałam ostatnio wiadomość od pewnej znanej kobiety w sieci. Dziewczyna jest przecudna i świetnie się promuje i super rozwija swój biznes. Mocno jej dopinguję. Wiadomość jaką mi pokazała ścięła mnie z nóg. Nie mogę uwierzyć, że jedna kobieta, może napisać tak drugiej kobiecie. Tam padały wyzwiska i groźby, tylko dlatego, że owej kobiecie „się powodzi”

Możemy się komuś nie podobać, możemy nie lubić tego co robi dana osoba, ba możemy nawet jej nie lubić, ale żeby wypisywać takie okropne rzeczy. Ludzie, ręce opadają.

Zawsze mnie zastanawiało to, że też ludziom się tak chce… To po pierwsze.

Po drugie: skąd oni znajdują na to czas? Bo ja w ciągłym niedoczasie.

Po trzecie, kiedy mi się coś lub ktoś nie podoba nie czytam tego

 co napisze, nie słucham jego muzyki, nie oglądam jego zdjęć. Ale nie wylewam na niego wiadra pomyj.

Życie, sytuacja numer dwa.

Pewna piękna, mądra kobieta na przerwie w pracy siedziała sobie z dala od innych. Popijała kawę, czytała ciekawe artykuły. Celebrowała swój czas i…  Została niemal zlinczowana: bo outsiderka, bo się wywyższa, bo… No w zasadzie nikt jej nie lubi. Wymyślono na jej temat tak niestworzone historie, że nie wiadomo czy śmiać się już czy płakać.

Miała prawo na przerwie w pracy siedzieć na kantynie i do nikogo się nie odzywać. Po pierwsze, dlatego, że to był jej czas. Po drugie, może nie miała zamiaru słuchać wszystkich obrzydliwych plotek na temat tego kto z kim i dlaczego i wiecznego narzekania jak to innym źle. A po trzecie, z niektórymi ludźmi ciężko niekiedy znaleźć wspólny język.

Życie. Sytuacja numer trzy

Pewna kobieta, była zakochana w pewnym mężczyźnie, przesłała mu kiedyś zdjęcie w bieliźnie. Bo mu ufała, bo łączyła ich intymność.  Kiedy ich znajomość się skończyła, owy mężczyzna zaczął rozsyłać jej zdjęcia po swoich kolegach. Jeśli myślisz, że on miał naście lat, to się grubo mylisz. Facet był w wieku dojrzałym, ba może nawet przejrzałym. Zdjęcia zaczęły krążyć wśród niewielkiej społeczności, która pałała się takimi pikantnymi newsami i dorobiła sobie historię do owych fotek… Każdy każdemu pokazywał. Oceniano rozmiar biustu, tyłka… I rzucano cierpkie i raniące słowa… Co ciekawe nie w stronę tego faceta, a tej kobiety.

Życie. Sytuacja numer cztery

Rajini Chandy 60- kilku latka opublikowała w mediach społecznościowych swoje zdjęcia w dżinsach z dziurą na kolanie i w krótkiej spódnicy, by pokazać ludziom w swoim wieku, że nadal mogą cieszyć się życiem.  I wylały się żale sfrustrowanych ludzi: „ jesteś beznadziejna, brzydka, głupia” to te delikatniejsze.  Bo były inne gorsze rzeczy.

Po jaką cholerę i jakiego grzmota?

Jeśli masz ochotę mówić o mnie czy kimkolwiek złe rzeczy, stań ze mną/ z tą osobą twarzą w twarz i powiedz, a nie ukrywasz się za fejkowymi kontami.

Niektóre serca bywają wrażliwe, inne są przepełnione strachem, a jeszcze inne walczą z jakimiś problemami. Są serca zakochane i te które cierpią. Ale też serca strute jadem i ja tym sercom szczerze współczuję…

Złe słowa ranią, dobre - uskrzydlają. Zarażajmy się tymi pozytywnymi...

Następny Post
Poprzedni Post

KomentarzeGdzie można mnie znaleźć

NOWOŚĆ! Wkrótce do kupienia!

Już do kupienia

"Luna" - Gabriela Gargaś

Premiera: 24.02.21

 

Już do kupienia!

Zapisz się do listy i pobierz za darmo opowiadnie Gabrieli Gargaś pt "Będę na Ciebie czekać"

Copyright 2017 - 2021 Gabriela Gargaś © All Rights Reserved